İŞ DÜNYASI VE YÖNETİM ALT KURULU

Kulübümüz “altı farklı alt kurul tek bir kulüp” mantalitesiyle yola çıkıyor. Bu alt kurullarından biri olan İş Dünyası ve Yönetim alt kurulu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü’nün, iş dünyasının dinamiği ve yönetim alanında disiplinler arası aktiviteler düzenleyen, bu alanda kariyer planlayan Türkiye’nin dört bir yanından gelen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek vermek amacıyla kurulan ve faaliyetlerini sürdüren alt kuruldur.

67 yılın vermiş olduğu kültür ve birikimin yanında yenilikçi bir yapıyı da benimseyen alt kurul, şirketlerin finansal dünyasını daha yakından tanımak ve bu alanda özgün bir yer edinmek istemektedir.

Türkiye’de üniversite öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen ilk ve tek satış yarışması Boğaziçi Sales Challenge’ın bu sene 5.’sini 17-18 Nisan tarihlerinde online olarak düzenleyecektir. Boğaziçi Sales Challenge; Başvuru, Ön Eleme ve Final olmak üzere 3 temel etaptan oluşmaktadır ve yarışmanın misyonu; kariyerlerine satış alanında başlamak isteyen öğrencilere deneyimsel çalışmalar ve ödüller vasıtasıyla destek vermektir. 17 Nisan’da satışa yönelik eğitimler ve workshoplar gerçekleşecek, hemen ardından 18 Nisan’da katılımcılara strateji ve negotiation bölümlerinden oluşan satış caseleri verilecektir.  

İş Dünyası ve Yönetim alt kurulu, Boğaziçi Sales Challenge dışında bu sene Boğaziçi Yönetim ve Liderlik Günleri ve Boğaziçi Finance Challenge etkinliklerini de katılımcılarıyla buluşturdu. Etkinlikler haricinde de yıl içinde Tea&Talk konseptli söyleşiler, eğitimle ve şirket gezileriyle öğrencilere şirketleri daha yakından tanımalarına yardımcı olurken kariyer basamaklarını öğrenciyken tırmanmalarına olanak sağlıyor.

Nursu Sofugil

Direktör

Nida Kırcalı

Koordinatör

Mehmet Yılmaz

Koordinatör

Hilal Nuhut

Koordinatör